logo
logo
Jednostki organizacyjne - BIP » Radziejowski Dom Kultury
Zarządzenie nr 3/2015

Zarządzenie nr 3/2015 Dyrektora Radziejowskiego Domu Kultury

Ustalam zasady wypożyczania strojów historycznych, elementów uzbrojenia i wyposażenia historycznego z RDK oraz stawki za wypożyczenie:
Wypożyczenie kopii strojów historycznych i innego wyposażenia będącego w posiadaniu RDK może nastąpić jedynie, wówczas, gdy nie będą one niezbędne do działalności RDK lub reprezentacji RDK na podobnych imprezach i uroczystościach organizowanych przez inne podmioty w kraju i za granicą.
Koszty wypożyczenia ustalone są jako stawka pieniężna za dobę wypożyczenia. Doba wypożyczenia liczy się od dnia i godziny wypożyczenia. Opłata za kolejną dobę liczy się od rozpoczęcia kolejnej doby. Opłaty za wypożyczenie są stawkami brutto i będą pobierane z góry na deklarowany okres. W przypadku przedłużenia deklarowanego okresu wypożyczenia, wyrównanie zostanie wpłacone przy zwrocie strojów lub sprzętu.
Stawki za wypożyczenie:
- zbroja rycerska średniowieczna - pełna płyta, miecz, tarcza (komplet) - 50 zł
- tunika rycerska, koszula płócienna, buty, pas, sakwa, puginał (nóż) - komplet - 50 zł
- suknia średniowieczna, peleryna - 30 zł
- żupan szlachecki, czapka-kołpak, pas sukienny, spodnie, buty z cholewami - komplet - 50 zł
- szabla (do wyboru: husarska, karabela, batorówka, węgierka), rapcie, pas, sakwa, torba, misiurka, karwasze - komplet - 50 zł
- pistolet skałkowy XVII w., hakownica - 50 zł
- piszczel średniowieczna - 30 zł
- dyby stojące - 50 zł
- dyby "przenośne" - 30 zł
W przypadku wypożyczenia na weekend (od godz. 15.00 w piątek do godz. 10.00 w poniedziałek) opłata wynosi 100 stawki za pierwszą dobę i 50% za pozostały okres).
Wypożyczający zobowiązany jest potwierdzić stan wypożyczanego stroju lub sprzętu a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia w czasie użytkowania, zobowiązuje się pokryć koszty wykonania lub przywrócenia do stanu z dnia wypożyczenia potwierdzając to na oświadczeniu własnoręcznie podpisem.
Maciej Maciejewski
Dyrektor Radziejowskiego Domu Kultury
Autor : 
Zredagował(a) : RDK
Data wprowadzenia : 2015-02-11 14:43:40
Data ostatniej modyfikacji : 2015-02-11 14:43:40
Liczba wyświetleń : 1388licznik odwiedzin: 7703104